Rahvusvaheline nädal

Nii, rahvusvaheline nädal nüüd seljataga! Raamatukogu programmis osales 7 inimest.
Esmaspäev oli sissejuhatav päev, kus külalised tutvusid meie ülikooli ja üksteisega. Õhtul oli korraldatud õhtusöök restoranis Kuldne Notsu. See oli mõnus õhtu vabas õhkkonnas, pakuti eestipäraseid sööke-jooke. Eriti huvitas meie külalisi, mis asjad on kama, pohlamoos ja maksavorst :). Elamuse pakkus eesti kange sinep, mida paljud endale ka koju kaasa tahtsid osta. 
Teisipäeval tutvustasime külalistele oma raamatukogu – direktor tegi külalistele ettekande ja mina põhjaliku raamatukogu ekskursiooni.
Kolmapäev oli ettekannete päev. Hommikul tutvustasid külalised meile endid, oma tegemisi ja raamatukogusid. Vahepalaks oli ekskursioon TTÜ Muuseumis, pärast seda jätkusid ettekanded. Teenindusosakonna juhataja Tuuliki tutvustas meie raamatukogu teenuseid, kogusid, lugejaskonda, laenutussüsteemi jpm. Taimi rääkis infoosakonna tegemistest raamatukoguteenuste turundamisel, meie infoteenustest ja infoallikatest. Raamatukogu asedirektor Gerda tutvustas infokirjaoskuse õpetamise traditsioone ja tänast päeva TTÜ Raamatukogus. IT-spetsialist  Margus rääkis meie Infotehnoloogia talitusest, IT alastest teenustest raamatukogus ja elluviidud projektidest.
Õhtul oli International Dinner, kus külalised pakkusid kaasavõetud rahvuslikke toite, jooke, maiustusi. Eestlaste poolt pakuti hernesuppi ja Vana Tallinnat. Söögi kõrvale vaatasime filmi laulvast revolutsioonist.
Neljapäeva hommik oli veel asjalik ja töine. Komplekteerimisosakonna juhataja Kate-Riin tegi ettekande oma osakonna tegemistest ja komplekteerimispõhimõtetest meie raamatukogus. Mirjam kataloogimisosakonnast rääkis osakonna tegemistest, ülesannetest minevikus, täna ja tulevikus. Signe, Katrin ja Aiki bibliograafiaosakonnast tutvustasid oma osakonda, ülikoolile pakutavaid teenuseid, koostatavaid andmebaase ja bibliograafiaid.
Siis jätsimegi oma külalistega hüvasti, jagasime kontakte ja kingitusi. Nende päev jätkus TLÜ Akadeemilises Raamatukogus, kus nad tutvusid moodsa RFID tehnoloogiaga.
Reedel organiseeris TTÜ Rahvusvaheliste suhete osakond kõigile külalistele ekskursiooni Eesti Vabaõhumuuseumi Rocca al Mares.
Olime nädala lõpuks veidi väsinud, kuid tunne oli hea, üritus õnnestus hästi!

Ühispilt

One Response to Rahvusvaheline nädal

  1. Taimi ütles:

    Oli tõesti sisukas nädal ja mis peamine, meie külaliste viimasel päeval antud tagasiside oli väga positiivne.
    Taimi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: